Visas Pasaulis
Transpersonaline konferencija
 

Vidurio amžiaus kelionė

Psichologinis teorinis ir patyriminis seminaras apie vidurio amžiaus krizės išgyvenimus

2015 rugsėjo 19-20d.

 

Psichoterapeutas jungoanalitikas M .Stein apie vidurio amžiaus krizę rašo: “Ši krizė dažnai mums atskleidžia įspūdingą, neįtikėtiną mūsų užslėptų beprotybių įsisąmoninimą. Buvau sukrėstas suvokimo, kaip giliai šis procesas apima visą psichiką. Tas, kuris išgyveno šią sunkią kelionę ir išplaukė į jūras, niekada nebeliks toks, koks buvo.” ( iš knygos Murray Stein, In Midlife: A Jungian Perpective, 1983 ) . Įsivaizdavimas, kad suaugusiojo gyvenimas yra nuoseklus ir stabilus laikotarpis remiasi vaikišku mąstymu apie suaugusiuosius. Tyrimai rodo, kad suaugusiojo amžius asmenybės raidai turi tokią pat didelę įtaką, kaip ir vaikystė ar paauglystė.

Vidurio amžiuje vyksta perėjimas nuo vieno identiškumo į kitą - Savastis transformuojasi. Tai yra laikas, kada ypač keičiasi žmogaus požiūris į gyvenimą. Šie pokyčiai turi psichologinę ir religinę reikšmę, taigi pokyčiai išeina už tarpasmeninių ir socialinių santykių ribų. Perėjimą per pokyčių laikotarpį paprastai lydi intensyvūs, anksčiau gal ir nepažinti jausmai, naujas, dažnai ir netikėtas, savęs atskleidimas. Nerimas, liūdesys, vienatvė, bejėgiškumas, aistra, susiliejimas, atsiskyrimas, atradimo džiaugsmas, mirties baimė, savos prasmės atskleidimas – visa tai verda viduje kol iš „kokono išsirita naujas drugelis“, nauja Savasties pusė.

 

Seminare turėsite galimybę susipažinti su teoriniu jungiškuoju požiūriu į vidurio amžiaus tarpsnį. Praktinės užduotys ir pasidalinimai grupėje kvies pažvelgti į savo vidinę pokyčių kelionę.

 

 

 

Seminarą ves psichologė – psichoterapeutė Dovilė Ridzevičienė

Vieta – UAB „Žmogaus Psichologijos Studija“, Gedimino g. 30, Kaunas

Laikas – rugsėjo 19 d. 9.30 - 18.00 val. ( pietų pertrauka 13.00-14.00 )

Rugsėjo 20 d. 9.30- 14val.

Seminaro kaina – 45eur. Lietuvos vaikų ir šeimos asociacijos nariams -35eur.

Dalyvių skaičius ribotas – iki 12 žmonių.

Registracija el.paštu dovileridzeviciene@gmail.com arba telefonu 869924183.

120x120