Visas Pasaulis
Transpersonaline konferencija
 

Keiskime savo būseną. Afirmacija

Šis metodas psichologijoje ir kitose kryptyse vadinamas daugeliu pavadinimų – afirmacija, nusistatymas, saviįtaiga, autotreningas ir pan. Kas gi tai yra ? Afermacija (lot.affirmatio – teiginys) – tai specialus žodžių rinkinys, kuris yra skirtas įteigti į savo sąmonę ir pasąmonę tam tikrą nuostatą, teiginį, būseną. Kitaip sakant tai yra savęs, kaip kompiuterio, programavimas. Šiuo požiūriu mūsų sąmonė yra kaip kompiuteris. Kompiuteris pats savaime turi labai daug galimybių. Bet norint kad jis veiktų teisingai, reikia jame suinstaliuoti ir paleisti atitinkamas programas. Be jų kompiuteris neveikia arba veikia blogai, netinkamai. Dažnai mes savyje paleidžiame negatyvias, griaunančias programos, kurios galų gale pasiekia savo – sugriauna mūsų sveikatą, santykius, gyvenimą. Arba nepaleidžiame jokių programų ir tada mūsų kompiuteris tiesiog neturi galimybių padaryti to, ko mes iš jo norime. Afirmacija – tai būdas atstatyti tinkamą savo sąmonės darbą ir paleisti kuriančias bei leidžiančias realizuoti save, gyventi prasmingą gyvenimą programas.

Afirmacija arba teiginys – tai trumpas, paprastai keleto žodžių pareiškimas, kurį žmogus kartoja mintyse arba sako garsiai. Jūs galite užsiimti šia praktika praktiškai bet kur ir bet kada. Išsirenkate afirmaciją, kuri geriausiai atitinka jūsų norus ir kartojate ją mintyse, o geriausiai ir garsiai, kad girdėtumėte patys. Jūs adaptuojate savo psichinę sąmone naujajam teiginiui, naujajai būsenai. Juk labai svarbu ne tik mintis, bet ir būsena, kurią sudaro ir mūsų jausmai, norai, fizinė savijauta. Siekiame, kad naujasis teiginys iššauktų mumyse teigiamas emocijas, norą veikti bei komfortiškus fizinius pojūčius. Kitaip sakant, siekiame, kad mūsų psichika sutiktų su naujuoju teiginiu.

Afermacija neturi nieko bendro su dabartine situacija. Ji yra apie tai, ko jūs siekiate, ko jūs norėtumėte. Amerikiečių filosofas R.U.Emersonas teigė: „Mes tampame tuo, ką galvojame dienos eigoje“. Atitinkamai jei mes dienos eigoje koncentruojamės į tai, ko siekiame, į savo viziją – mes artėjame link jos. Afermacijos naudojimas kasdien – vienas paprasčiausių ir efektyviausių psichologinių priemonių situacijos keitimui į gerąją pusę.

Efektyvios afirmacijos kriterijai:
  1. Afirmacija visuomet turi būti pozityvi (teiginys).

Afirmacija turi teigti, kad yra taip, kaip jūs norite. Tai nėra kova su tuo, ko jūs nenorite. Tai siekis eiti į priekį. Žodžio ar priešdėlio „ne“ afirmacijos tekste naudoti jokiu būdu nereikia. Pasistenkite suformuluoti mintį taip, kad jūsų psichika galėtų koncentrotis į norimą rezultatą.
Tarkime afirmacija „Mano širdis neserga“ yra netinkama. Ji informuoja mūsų psichiką apie pavojų, ligą. Tinkama šiuo atveju būtų „Mano širdis yra sveika“. Pastaroji leidžia koncentruotis į norimą rezultatą - sveiką širdį. Taip pat afirmacijoje neturėtų būti palyginimo, smerkimo ir panašiai.

2.Afirmacija turi būti trumpa.
Afirmacijos veikimo sąlyga yra ta, kad ją kartoti turi būti lengva ir paprasta. Optimalu 3-5 žodžiai, be jokių šalutinių sakinių ir kablelių. Gerą afirmaciją galima pasakyti vienu įkvėpimu, be jokių pazių. Taip pat patartina ją suformuluoti tokiu būdu, kad ji jau dabar iššauktų jums gerą savijautą ir teigiamas emocijas.

3.Afirmacija sakoma esamuoju laiku, lyg jau dabar būtų taip, ko jūs norite.
Niekuomet nenaudokite būsimojo laiko afirmacijoje. Jūs jau DABAR turite tai, ko siekiate. Ir kartodami afirmacija stenkitės jaustis būtent taip, lyg jau nebereikia nieko siekti - tai jau yra. Didžiule įtaką šiame momente turi jūsų emocijos, kurias jūs jaučiate sakydami afirmaciją. Prisiminkite – pasąmonė reaguoja būtent į jas.

4. Patartina, kad afirmacija būtų stilistiškai artima jūsų įprastinei kalbai. Afirmacija turi būti „jūsų“, būti jums priimtina ir artima jūsų psichikai. Tada ji kur kas lengviau į sąmonės gilumas ir sukels mažesnį pasipriešinimą. Mechaniškas kartojimas kad ir pačios teisingiausios, bet jums nesuprantamos afirmacijos, nesuteiks jokio efekto ir bus eilinė prievarta sau ir savo psichikai, kurios mums ir taip pakanka... Afirmacija – tai lyg mantra, kurios vibracija jums turi būti priimtina ir artima.
Taip pat patartina, kad afirmacijoje būtų kalbama apie jus, todėl pagal galimybes įtraukite žodžius „aš“, „mano“.

5. Kuo daugiau ir dažniau kartojate afirmacija, tuo stipriau ir efektyviau ji veikia.
Rekomenduojama kartoti afirmaciją ir garsiai ir viduje savęs, išnaudojant tam kiekvieną galimybę. Dažniausiai kartojama po 10 kartų ir keletą kartų per dieną, papildomai įterpiant afirmaciją į kasdienius pokalbius. Ir taip tęsiame iki tol, kol išnyksta bet koks vidinis pasipriešinimas tiek psichiniame tiek fiziniame lygyje.
Be abejo, kad įsitikinti metodo efektyvumu ir įvaldyti jį, reikia treniruotis. Pradžioje, kol apsiprasite, galima afirmacijas kartoti vienam su savimi. Vieni žmonės jas skaito garsiai, kiti kartoja mintyse. Vieni sako afirmacijas ryte, ką tik atsibudus (kad tai būtų pirmosios mintys, su kuriomis prasideda nauja diena), kiti jas kartoja vakare prieš gulantis ar jau atsigulus (kad tai būtų paskutinės šios dienos mintys ir kartu kad pasąmonė dirtų su afirmacijomis ir naktį). Taip pat galima užrašytą afirmaciją pasikabinti gerai matomoje vietoje, kad galima būtų pastoviai užmesti į ją akį. Kiti žmonės jas tiesiog kartoja kiekvieną laisvą minutę, naudingai išnaudodami savo laiką.

Teisingų afirmacijų pavyzdžiai:

Aš esu absoliučiai pasitikintis savimi.
Mano kūnas atsipalaidavęs.
Aš esu turtingas verslininkas.
Aš esu absoliučiai sveikas.
Mano savijauta nuostabi.
Aš esu atvira pasauliui.


Dažniausiai pasitaikančios klaidos naudojant afirmacijas:


1. Afirmacijos sudarymas naudojant žodį „galiu“.
Pavyzdžiui „aš galiu uždirbti 10 000 per mėnesį“. Jūsų giluminė psichika ir taip žino, kad jūs tai galite, todėl jokie pokyčiai tiesiog nevyks. Ir , be kita ko, tokia afermacija jūs netgi neimate atsakomybės už tai, kad jūs tai padarysite.

2. Mechaninis afirmacijų kartojimas neįsigilinant į jų prasmę.

3. Emocijų nebuvimas dirbant su afirmacijomis.

4. Nereguliarus darbas su afirmacijomis.

5. Afirmacijos suformulavimas būsimajame laike.
Čia panašiai kaip su pasižadėjimu rytoj mesti rūkyti. Rytoj bus vėl rytoj ir t.t. Būsimasis laikas turi tendenciją ir likti būsimuoju. Veika tik tai, kas yra dabar ir ką mes darome dabar. Yra tik šiandien ir dabar – tą reikia atsiminti.

6. Daugelio afirmacijų naudojimas vienu metu.
Mūsų psichika sugeba judėti tik viena kryptimi vienu metu. Jei tų krypčių yra daug, psichika ir pasąmonė pasimeta lyg gaudama prieštaringas komandas ir nejuda niekur, pokyčiai nevyksta. Na, čia lyg jūs arkliui, kuris traukia jūsų vežimą, duotumėte vienu metu komandą suktį į kairę ir į dešinę. Arklys greičiausiai pasimes ir nejudės niekur.


Sėkmės jums ir laimigo gyvenimo !

Psichologas dr. Marius Daugelavičius
Mob +370 659 18242
info@psichologas.eu

http://www.psichologas.org

120x120